Апеляційна скарга на ухвалу Господарського суду м. Києва про відмову у задоволенні заяви про зміну сторони виконавчого провадження

                                                                                  До Київського апеляційного господарського суду   

           через Господарський суд м. Києва

 

                                    Заявник (апелянт):        Товариство з обмеженою відповідальністю

            «НАЗВА_1»,

            відповідач по справі  

місце знаходження:

АДРЕСА_1

                                                                        

                                Заінтересовані особи:   1. Відділ державної виконавчої служби

                                                                                  Дарницького районного управління

юстиції в м. Києві

                                                                                   місце знаходження:

АДРЕСА_2

 

       2.Комунальне підприємство «Дирекція з

управління та обслуговування нежитлового

фонду» Дарницького району м. Києва,

позивач по справі  

            місце знаходження:

АДРЕСА_2

         

  Господарська справа № 51/49

За подання апеляційної скарги на Ухвалу Господарського суду про розгляд скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби - державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не справляється (не підлягає сплаті).

 

А П Е Л Я Ц І Й Н А  С К А Р Г А

на Ухвалу Господарського суду м. Києва від 29 червня 2011 року по справі № 51/49

Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва звернулося до Господарського суду м. Києві з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» про зобов’язання звільнити нежиле приміщення, загальною площею 790, 5 кв. м., за адресою: м. Київ, вул. ХХХ.     

Рішенням Господарського суду м. Києва від 12 липня 2010 року по справі № 51/49 в позові Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва щодо зобов’язання звільнити нежиле приміщення, загальною площею 790, 5 кв. м., за адресою: м. Київ, вул. ХХХ – відмовлено в повному обсязі.

Не погоджуючись з судовим рішенням, Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва звернулася з апеляційною скаргою на рішення господарського суду м. Києва від 12 липня 2010 року по справі № 51/49 з вимогами про його скасування та припинення провадження у справі з посиланням на те, що судом першої інстанції не були враховані обставини, що мають значення для справи, які призвели до прийняття неправильного рішення.

Київський апеляційний господарський суд розглянувши 28 вересня 2010 року апеляційну скаргу Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, виніс Постанову, якою вимоги позивача задовольнив частково, скасувавши рішення Господарського суду м. Києва від 12 липня 2010 року та ухвалив нове рішення, яким зобов’язав Товариство з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» звільнити нежитлове приміщення, загальною площею 490,5 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. ХХХ

В зв’язку з цим, Товариство з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» звернулося до Вищого Господарського суду України з касаційною скаргою на Постанову Київського апеляційного господарського суду від 28 вересня 2010 року з вимогою про її скасування та залишення в силі рішення Господарського суду м. Києва від 12 липня 2010 року по господарській справі № 51/49 як таке, що помилково скасовано.

Вищий господарський суд України 15 грудня 2010 року, розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1», виніс Постанову, якою судове рішення Київського апеляційного господарського суду залишив без змін, а касаційну скаргу позивача без задоволення.

27 грудня 2010 року Господарським судом м. Києва на підставі Постанови Київського апеляційного господарського суду м. Києва від 28 вересня 2010 року був виданий Наказ про примусове виконання рішення за № 51/49, на підставі якого зобов’язано Товариство з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» звільнити нежиле приміщення, загальною площею 490,5 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. ХХХ

Крім того, в Наказі про примусове виконання рішення від 27 грудня 2010 року за № 51/49 зазначено, що стягувачем за цим виконавчим документом є Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва.

В подальшому Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва звернулася до відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції м. Києві із заявою про примусове виконання виконавчого документу, яким є Наказ про примусове виконання рішення від 27 грудня 2010 року за № 51/49.

12 квітня 2011 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_1, була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження про примусове виконання виконавчого документу, яким є Наказ Господарського суду м. Києва від 27 грудня 2010 року за № 51/49 про зобов’язання Товариства з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» звільнити нежиле приміщення, загальною площею 490,5 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. ХХХ, стягувачем за яким є Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва.

Однак, Товариство з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» звернувся до Господарського суду м. Києва, який видав виконавчий документ, із заявою про заміну стягувача – Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, як вибулої сторони, на його правонаступника Київську міську раду, якій були передані всі права та обов’язки щодо нежилого приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ

Господарський суд м. Києва, розглянувши 29 червня 2011 року заяву про заміну стягувача – Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, як вибулої сторони, на його правонаступника Київську міську раду, постановив Ухвалу, якою у задоволенні заяви стягувача, відповідача по справі, відмовив у повному обсязі.  

Однак, Товариство з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» вважає, що Ухвала Господарського суду м. Києва від 29 червня 2011 року, прийнята з порушенням вимог чинного законодавства України, що призвело до невідповідності висновків суду обставинам справи, а також суд не вірно застосував норми як матеріального так і процесуального права, що потягло за собою неправильне вирішення справи за результатами розгляду заяви про зміну вибулої сторони виконавчого провадження її правонаступником.  

При таких обставинах, Ухвалу Господарського суду м. Києва від 29 червня 2011 року по справі № 51/49 необхідно скасувати, та винести нову Постанову, якою замінити стягувача – Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, як вибулої сторони, на його правонаступника Київську міську раду, якій були передані всі права та обов’язки щодо нежилого приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ з наступних підстав.

Суд першої інстанції, постановляючи ухвалу про відмову у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження його правонаступником, не надав належної оцінки всім тим доказам та обставинам, на які посилається заявник, відповідач по справі, в рахунок того, що Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, яке є стягувачем за виконавчим провадженням, не має жодних повноважень на володіння та користування спірними приміщеннями, право на які перейшли до територіальної громади м. Києва, від імені та в інтересах якого суб’єктом права комунальної власності виступає Київська міська рада, а тому вона є правонаступником всіх тих право та обов’язків, які належали Дарницькій районній в м. Києві раді та Комунальному підприємству «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, що є підставою для заміни його як сторони виконавчого провадження - стягувача на іншу особу – Київську міську раду, виходячи з наступних обставин.      

1 листопада 2002 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» та Комунальним підприємством «Господар» (в подальшому Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва набуло прав орендодавця) був укладений договір оренди нерухомого майна за № 87, предметом якого було нежиле приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ строком до 1 березня 2003 року. Пізніше, між вказаними вище сторонами договору оренди нерухомого майна комунальної власності 1 березня 2003 року була укладена додаткова угода, на підставі якої сторони дійшли згоди про продовження терміну дії договору оренди з 1 березня 2003 року по 1 березня 2004 року, тобто на 1 (один) рік.

Проте, після закінчення строку дії договору оренди, 1 березня 2004 року жодна із сторін не звернулась до іншої сторони протягом місяця після закінчення строку його дії про зміну чи припинення договору, а тому він був продовжений на той самий строк та на тих самих умовах до березня місяця 2008 року.

Згідно з рішенням  Дарницької районної в м. Києві ради ДАТА за № 6 про удосконалення структури управління житловим господарством Дарницького району м. Києва було створено Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва.   

ДАТА виконавчий орган Дарницької районної в м. Києві ради (Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації) виніс розпорядження «Про діяльність комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва» за № 105.

На підставі п. 1 вказаного вище розпорядження, було прийнято рішення про передачу з балансу комунального підприємства «Господар» на баланс новоствореного комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва нежитловий фонд станом на 1.03.2008 року, в установленому законом порядку.     

Крім того, п. 2 розпорядження виконавчий орган Дарницької районної в м. Києві ради (Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації) ДАТА за № 105 було делеговано комунальному підприємству «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва функції орендодавця з 1 березня 2008 року.

Також, на підставі п. 2.2. Розпорядження виконавчого органу Дарницької районної в м. Києві ради (Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації) від 17 березня 2008 року за № 274 «Про внесення змін та доповнень до розпорядження від 11.02.2008 року № 105 «Про діяльність комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування нежилого фонду» Дарницького району м. Києва», Комунальному підприємству Дирекція з управління та обслуговування нежилого фонду» Дарницького району м. Києва переукласти діючі договори оренди нежитлових приміщень станом на 01.03.2008 року в установленому чинним законодавством порядку.   

Тобто, з 1 березня 2008 року виконавчий орган Дарницької районної в м. Києві ради (Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації) делегував комунальному підприємству «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва функції орендодавця нежилих приміщень Дарницького району м. Києва, визначив при цьому правовий режим користування майном, тобто передавши йому в оперативне управління увесь нежитловий фонд Дарницького району м. Києва, до якого належить і нежиле приміщення, загальною площею 490, 5 кв. м., що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ що перебуває в користуванні Товариства з обмеженою відповідальністю «НАЗВА_1» на підставі договору оренди від 1 листопада 2002 року за № 87, укладеного між попереднім балансоутримувачем (управителем), Комунальним підприємством «Господар».     

При таких обставинах, станом на 1 березня 2008 року нежиле приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ, загальною площею 490 кв. м., належало на праві комунальної власності територіальній громаді Дарницького району м. Києва, від імені та в інтересах якого суб’єктом права власності виступала Дарницька районна в м. Києві рада, яка делегувала повноваження на управління цим майном своєму виконавчому органу Дарницькій районній в м. Києві державній адміністрації, яка в свою чергу передала вказане вище нежиле приміщення в оперативне управління та делегувала функції орендодавця Комунальному підприємству Дирекція з управління та обслуговування нежилого фонду» Дарницького району м. Києва.

Однак, 9 вересня 2010 року на пленарному засіданні Київської міської ради було прийнято рішення «Про питання організації управління районами в м. Києві» за № 7/4819, на підставі п. п. 2, 3 якого було вирішено припинити з 31 жовтня 2010 року шляхом ліквідації Дарницьку районну в м. Києві раду та Дарницьку районну в м. Києві державну адміністрацію.

В той час на підставі п. 7 вказаного вище рішення Київської міської ради було покладено обов’язок на виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) вжити заходів щодо забезпечення функціонування районних в м. Києві державних адміністрацій на базі виконавчих органів у м. Києві рад (районних  у м. Києві державних адміністрацій), які ліквідуються відповідно до цього рішення.

Також, п. 8 рішення Київської міської ради від 9 вересня 2010 року за № 7/4819 було покладено обов’язок на виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) протягом місяця з дня набрання чинності цим рішенням подати на розгляд Київської міської ради пропозиції щодо прийняття у власність територіальної громади міста Києва нерухомого та рухомого майна, коштів, підприємств, установ, організацій та іншого майна районних у місті Києві рад та їх органів.      

В подальшому, виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) 30 вересня 2010 року прийняла розпорядження «Про організаційно-правові заходи, пов’язані з виконанням рішення Київської міської ради від 09.09.2010 року за № 7/4819 «Про питання організації управління районами в місті Києві» за № 787, на підставі утворила з 31 жовтня 2010 року у районах м. Києва районні в м. Києві державні адміністрації, підпорядковані Київській міській державній адміністрації, а саме Дарницьку районну в м. Києві державну адміністрацію. Крім того, на підставі цього ж розпорядження було утворено Міську комісію з координації питань, пов’язаних з припиненням районних у м. Києві рад та їх виконавчих органів, а також забезпечення функціонування районних в м. Києві державних адміністрацій.

Крім того, на підставі п. п. 4, 5 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 30 вересня 2010 року за № 787, була припинена шляхом ліквідації Дарницька районна в м. Києві державна адміністрація (ідентифікаційний код 26077460) та утворено з 31 жовтня 2010 року комісію з припинення Дарницької районної в м. Києві ради та Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації.

При таких обставинах, з наведених вище правових актів випливає, що Дарницька районна в м. Києві рада та його виконавчий орган, Дарницька районна в м. Києві державна адміністрація були ліквідовані, та створено новий   орган місцевого значення, Дарницьку районну в м. Києві державну адміністрацію. Крім того, на підставі тих же правових актів було створено Міську комісію з координації питань, пов’язаних з припиненням районних у м. Києві рад та їх виконавчих органів. Крім того, на виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) було покладено обов’язок подати на розгляд Київської міської ради пропозиції щодо прийняття у власність територіальної громади міста Києва нерухомого та рухомого майна, коштів, підприємств, установ, організацій та іншого майна районних у місті Києві рад та їх органів.   

Також, п. п. 8.4 - 8.6, 9.1 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 30 вересня 2010 року за № 787 встановлено, що ліквідаційним комісіям забезпечити приймання 31 жовтня 2010 року від посадових осіб юридичних осіб, що ліквідуються всіх печаток, штампів, бланків, документації, приміщень, транспорту та іншого майна юридичних осіб, що ліквідуються. Здійснювати інвентаризацію майна, що належить до комунальної власності територіальних громад районів м. Києва, а також переданого, закріпленого за районами у містах Києві радами, їх виконавчими органами, районними у містах Києві державними адміністраціями станом на 01.11.2010 року та до 15.11.2010 року передати результати проведеної інвентаризації міській комісії. До 1.12.210 року надати пропозиції міській комісії щодо функціонування та подальшої діяльності підприємств, установ, організацій, які були створені та знаходяться в підпорядкуванні юридичних осіб, що ліквідуються. З 31 жовтня 2010 року ліквідаційні комісії набувають всіх повноважень щодо прийняття кадрових, управлінських та розпорядчих рішень, розпорядження коштами та іншим майном, координації діяльності створених або підпорядкованих підприємств установ, організацій та інших повноважень, які належали юридичним особам, що ліквідуються.

Більш того, п. 10.2 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 30 вересня 2010 року за № 787, на голів районних у місті Києві державних адміністрацій покладено обов’язок  здійснювати укладання будь-яких угод, підписання актів, розпорядчих та дозвільних документів,внаслідок яких передбачається відчуження, обтяження, передача в користування чи іншим чином розпорядження будь-якими об’єктами чи правами належними територіальній громаді відповідного району, будь-які кадрові призначення після попереднього погодження з міською комісією.              

За таких умов, на підставі вказаного вище розпорядження КМДА, було покладено обов’язок на ліквідаційні комісії приймати від посадових осіб юридичних осіб, що ліквідуються всіх приміщень та іншого майна юридичних осіб, що ліквідуються та встановлено, що ліквідаційні комісії набувають всіх повноважень щодо прийняття кадрових, управлінських та розпорядчих рішень, розпорядження коштами та іншим майном, координації діяльності створених або підпорядкованих підприємств установ, організацій та інших повноважень, які належали юридичним особам, що ліквідуються. Крім того, на голів районних у місті Києві державних адміністрацій покладено обов’язок  здійснювати укладання будь-яких угод, підписання актів, розпорядчих та дозвільних документів,внаслідок яких передбачається відчуження, обтяження, передача в користування чи іншим чином розпорядження будь-якими об’єктами чи правами належними територіальній громаді відповідного району, будь-які кадрові призначення після попереднього погодження з міською комісією.

В той час, 28 жовтня 2010 року на пленарному засіданні сесії Київської міської ради було прийнято рішення «Про окремі питання організації управління районами в м. Києві» за № 183/4995 на підставі якого п. 1 було вирішено віднести до сфери управління районних в м. Києві державних адміністрацій, утворених відповідно до пункту 1 розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.09.2010 N 787 "Про організаційно-правові заходи, пов'язані з виконанням рішення Київської міської ради від 09.09.2010 N 7/4819 "Про питання організації управління районами в місті Києві", майно підприємств, організацій та установ, які належать до комунальної власності відповідних територіальних громад районів у місті Києві та забезпечують життєдіяльність відповідної адміністративно-територіальної одиниці у сферах житлово-комунального господарства, освіти і науки, культури, фізичної культури і спорту, охорони здоров'я, без права розпорядження. В той час на підставі п. 2 вказаного рішення Київської міської ради було зобов’язано виконавчий орган Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) визначити конкретні переліки підприємств, організацій та установ, майно яких відноситься до сфери управління районних в м. Києві державних адміністрацій згідно з пунктом 1 цього рішення, та конкретні повноваження з управління цими об'єктами за погодженням з постійними комісіями Київської міської ради з питань власності, бюджету та соціально-економічного розвитку, охорони здоров'я та соціального захисту, житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, освіти та науки, культури та туризму.

В подальшому, на підставі вказаного вище рішення Київської міської ради від 28 жовтня 2010 року за № 183/4995, Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) було прийнято розпорядження «Про питання організації управління районами в місті Києві» від 10 грудня 2010 року за № 1112, на підставі п. 1 якого було затверджено переліки підприємств, організацій та установ, майно яких передається до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій згідно з додатками 1 – 10 до цього розпорядження. Додатком № 2 до розпорядження КМДА від 10.12.2010 року № 1112 затверджено перелік підприємств, організацій та установ, майно яких віднесено до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації. Крім того, на підставі п. 3 вказаного розпорядження було покладено обов’язок на Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) разом з районними в м. Києві державними адміністраціями оформити акти приймання-передачі об’єктів відповідно до п. 1 цього розпорядження.

При таких обставинах, на підставі вказаних вище актів органів місцевого самоврядування, було затверджено переліки підприємств, організацій та установ, майно яких передається до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій згідно з додатками. Додатком № 2 до розпорядження КМДА від 10.12.2010 року № 1112 затверджено перелік підприємств, організацій та установ, майно яких віднесено до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Однак, звертаю увагу на те, що ні вказаним вище додатком № 2 до розпорядження КМДА від 10.12.2010 року № 1112 ні розпорядженням в цілому не визначено, що нежиле приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ передано до сфери управління Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації, тобто жодним правовим актом даному органу не було передано в управління вказане вище нежиле приміщення.  

Крім того, на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 січня 2011 року за № 95 було встановлено, що районні в місті Києві державні адміністрації за дорученням виконавчого орган Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) реалізують повноваження, надані виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших актів законодавства або рішеннями Київської міської ради.    

Як наслідок, 31 січня 2011 року виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) було винесено розпорядження «Про реалізацію районними в місті Києві державними адміністраціями окремих повноважень» за № 121, на підставі п. 1 якого було доручено районним в місті Києві державним адміністраціям реалізувати окремі повноваження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), надані виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими актами законодавства згідно з додатками 1-11. В зв’язку з цим, п. 1 додатку № 3 до вказаного розпорядження затверджено повноваження у галузі управління комунальною власністю, а саме надано повноваження на управління майном, переданим в установленому порядку до сфери управління відповідної районної в м. Києві державної адміністрації.     

Таким чином, виходячи з наведених вище розпоряджень, районним в місті Києві державним адміністраціям, зокрема Дарницькій районній в м. Києві державній адміністрації,  було доручено реалізувати окремі повноваження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), зокрема на управління майном, переданим в установленому порядку до сфери управління відповідної районної в м. Києві державної адміністрації. Тобто, Дарницька районна в м. Києві державна адміністрація має право здійснювати управління тим майном, що було передано на підставі додатку № 2 до розпорядження КМДА від 10.12.2010 року № 1112, до сфери управління якого було передано виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

З наведеного вище в заяві випливає, що Дарницька районна в м. Києві рада та його виконавчий орган, Дарницька районна в м. Києві державна адміністрація, за рішенням Київської міської ради були ліквідовані. В результаті ліквідації все майно, що належало юридичній особі, яка ліквідуються, передається до територіальної громади м. Києва, від імені та в інтересах якої діє Київська міська рада. При цьому, в процесі ліквідації, всі повноваження на управління майном, що належало юридичній особі, що ліквідуються, тобто Дарницькій районній в м. Києві раді, перейшли до ліквідаційної комісії, якій надано повноважень щодо прийняття кадрових, управлінських та розпорядчих рішень, розпорядження коштами та іншим майном, в тому числі щодо нежилого приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ координації діяльності створених або підпорядкованих підприємств установ, організацій та інших повноважень, які належали юридичним особам, що ліквідуються. Крім того, було створено новий орган, Дарницьку районну в м. Києві державну адміністрацію, якій було надано повноваження на управління комунальним майном до сфери якого належить лише те майно, яке було передано на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до якого не входить нежиле приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ

 При таких обставинах, комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, як унітарне комунальне підприємство було засноване Дарницькою районною в м. Києві радою, та якому було надано повноваження на управління нежитловим фондом Дарницького району м. Києва, - Дарницькою районною в м. Києві адміністрацією, стосовно яких прийнято рішення про ліквідацію та які знаходяться на сьогоднішній день в процесі ліквідації, не має жодних повноважень на його володіння та користування, зокрема здійснювати право оперативного управління чи повного господарського відання, або ж принаймні набувати права орендодавця нежилих приміщень.  

Як наслідок, комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва станом на момент відкриття виконавчого провадження не має повноважень на управління нежилими приміщеннями, що знаходяться в м. Києві, по вул. ХХХ оскільки таке майно не знадиться в його володінні та користуванні в результаті відсутності будь-яких прав на нього, так як таке майно знаходиться у власності та управлінні Київської міської ради, яке було передано в процесі ліквідації Дарницької районної в м. Києві ради. 

У відповідності до ч.5 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов’язкові тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Крім того, особилву увагу звертаю апеляційний суд на положення ст. 25 ГПК Уркїни, якою передбачено, що у разі  смерті  або  оголошення  фізичної   особи   померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття,  приєднання,  поділу,  перетворення), заміни кредитора чи  боржника  в зобов'язанні,  а також в інших випадках заміни особи у відносинах,  щодо яких виник спір,  господарський суд  залучає  до участі  у  справі  правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії,  вчинені в  судовому  процесі  до  вступу  у  справу правонаступника,  обов'язкові  для  нього  так само,  як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу

При таких обставинах, враховуючи те, що комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва не має жодних повноважень з приводу володіння та користування нежилими приміщеннями, що знаходяться в м. Києві, по вул. ХХХ зокрема права оперативного управління чи повного господарського відання, оскільки такі права були передані до територіальної громади м. Києва, від імені та в інтересах якої виступає Київська міська рада, в процесі ліквідації районних рад, а тому необхідно замінити сторону виконавчого провадження, яким є стягувач - комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, на іншу особу  - Київську міську раду.  

Також, як передбачено п. 21 ч.1 ст. 106 ГПК України, окремо від рішення місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали місцевого господарського суду про розгляд скарг на дії (бездіяльність) органів Державної виконавчої служби.

Тому на підставі ст.ст. 4, 22, 32, 35, 36, 91, 93, 94, 95, 106 ГПК України, -

П Р О Ш У:

1. Ухвалу Господарського суду м. Києва від 29 червня 2011 року по справі № 51/49 – скасувати.

2. Прийняти нову постанову, якою замінити стягувача – Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду» Дарницького району м. Києва, як вибулої сторони, на його правонаступника Київську міську раду, якій були передані всі права та обов’язки щодо нежилого приміщення, що знаходиться в м. Києві, по вул. ХХХ                  

ДОДАТКИ:

1.      Довіреність на представництво і захист прав та інтересів заявника в судах;  

2.      Докази направлення копії Апеляційної скарги учасникам судового процесу (заінтересованим особам).    

 

4 липня 2011 року

Представник (заявника) відповідача,

який діє на підставі довіреності      

 

______________

(підпис)

 

 

Ковальчук С.М.          

 

 

 

 

Average: 5 (2 голоси)

Додати новий коментар

Увага !
Відповідь на дане питання необхідно надати задля уникнення публікування «спам» інформації