Під час ДТП, протокол міліцією був складений на мене, хоча я вважаю, що винен інший водій. Я обґрунтовано намагався пояснити міліції про ситуацію, яка дійсно сталася на дорозі, але це аж ніяк не вплинуло на їхнє рішення. Чи можу я тепер довести свою невинуватість. Якщо не зможу цього зробити, які наслідки можуть бути для мене ?

Перш за все звертаю Вашу увагу на те, що інспектор ДАІ, який прибув на місце дорожньо-транспортної пригоди вчиняє дії та приймає процесуальне рішення фактично не залежно від Вашої волі. Завадить такому горе інспектору, який неправомірно складає на Вас протокол про адміністративне правопорушення можливо далеко навіть не кожному досвідченому юристу. Однак Ваше завдання ні в якому випадку не «лягати під колеса патрульного автомобіля», а вжити всіх можливих заходів для фіксації обставин та фактів дорожньо-транспортної пригоди, які можуть бути використані Вами в подальшому під час розгляду судом протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, одразу після ДТП необхідно виявити можливих очевидців пригоди, сфотографувати чи провести відеозйомку події дорожньо-транспортної пригоди, провести свої заміри розташування автомобілів після ДТП відносно елементів дороги, надати повні, та ґрунтовні пояснення інспектору ДАІ. У випадку необхідності, з використанням зібраних даних, замовити автотехнічне чи трансопртно-трасологічне чи інше дослідження з метою встановлення обставин, які будуть мати значення для Вашої невинуватості у вченні правопорушення. Коли протокол буде направлений до суду, Ви маєте повне право на підставі ст. 268 КпАП України, подавати суду свої докази, які в сукупності будуть спростовувати ті обставини, що були викладені в протоколі та додатках до нього, наданих інспектором ДАІ. Звичайно я мовчу про презумпцію невинуватості - не для нашої країни ця «річ» поки що. За наявності достатніх даних, які б свідчили про Вашу не винуватість у вчиненні ДТП, у своїх запереченнях на протокол чи у відповідному клопотання Ви повинні вимагати перед судом, на підстав ст. 247 КпАП України, закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв’язку із відсутністю у ваших діях складу чи події адміністративного правопорушення.

У випадку, якщо суд все ж таки визнає Вас винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, та винесе відповідну постанову, Ви зобов’язані будете сплатити не лише суму стягнення (штрафу), але відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, заподіяну внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки у порядку цивільного судочинства за наявності відповідного позову потерпілої сторони

Ім'я: 
Роман
Ємейл: 

Додати новий коментар

Увага !
Відповідь на дане питання необхідно надати задля уникнення публікування «спам» інформації